Niedziela, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 9180
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Najstarszy uczestnik Parady

Poniedziałek, 4 września 2023, 21:03
Aktualizacja: 21:09
Autor: KARR/TS
Jelenia Góra: Najstarszy uczestnik Parady
Fot. MJr
Ma 85 lat, a w Paradzie Rowerów przejechał już niemalże 20 razy. Pan Zbigniew odebrał z rąk Prezesa KARR S.A. wyróżnienie dla najstarszego uczestnika 23. Parady Rowerów.

Pan Zbigniew na co dzień mieszka w Mysłakowicach. Tam przeniósł się z Brześci nad Bugiem. Jeśli tylko pogoda i forma pozwala - wsiada na rower i przemierza karkonoskie tereny na ulubionym jednośladzie, na którym osobiście przyjechał do siedziby Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze.

Miłe wspomnienia

- Pamiętam, gdy pierwsze edycje Parady Rowerów liczyły więcej kilometrów, a trasa sięgała też innych miejscowości - wspomina pan Zbigniew - podczas jednej z nich pomagałem nawet jednej pani, która razem z dzieckiem chciała dołączyć do kolarzy. Sam jechałem i asekurowałem tę kobietę i wspólnie dojechaliśmy na finał.

- Parada Rowerów to wydarzenie z tradycją - jak się okazuje wielopokoleniową - dodaje Hubert Papaj, prezes KARR. W tym roku po raz kolejny byliśmy świadkami jak całe rodziny gromadziły się na Placu Ratuszowym, aby wspólnie z ponad tysiącem osób, pasjonatów Parady, przejechać ulicami Jeleniej Góry i Łomnicy w niebieskich koszulkach. Szczerze jestem wzruszony.

Tłumy na starcie

Uczestników było około 1300. Najmłodsze dzieci miały 5-6 lat. Najstarszy był pan Zbigniew. Bardzo zaimponował. Oby każdy będąc w jego wieku miał na tyle siły i zdrowia, aby z uśmiechem kontynuować kolarskie zamiłowanie.

Od prezesa KARR S.A. oprócz specjalnego dyplomu, pan Zbigniew otrzymał także akcesoria przydatne dla każdego rowerzysty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
661
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jak mówi ksiądz proboszcz: "tylko ruch nas zbawi"
 
Piłka nożna
Pudzian z wizytą na Złotniczej!
 
Aktualności
Deszcz tak lał, że dach w galerii przeciekał
 
Aktualności
Zbiorowisko kropelek nad Jelenią Górą
 
Aktualności
Licytowali sztukę
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group